Ebben a hőségben még az ételek kiválasztása is fejtörést okoz számomra. Mai napra ezt készítettem, reggel összekevertem elmentem a boltba addig pihent.
Hozzávalók és elkészítése: 12,5 dkg túrót 4 evőkanál búzadarával 1 evőkanál cukorral és 1 db tojással összekevertem és hagytam pihenni. Kevés olajat forrósítottam amiben zsemlemorzsát megpirítottam. Vízbe mártott evőkanállal vettem ki a túróból gombócokat formáltam és forrásban lévő vízbe raktam ahol készre főztem. Leszűrtem és a zsemlemorzsában megforgattam. Tejfölbe cukrot kevertem és a tányérra pakolt gombócokat ezzel locsoltam meg. 😋 (Ebből az adagból 8 darab gombóc lett !)
Jó étvágyat kívánok !
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése