Az itt talált recept alapján fél adagból készítettem először és ezt írom le!
Hozzávalók: 12,5 dkg liszt, 5 dkg cukor, 6 dkg margarin, 1 felvert tojásnak a fele, fél teáskanál sütőpor, 1 teáskanál őrölt fahéj, csipet só. / A fél adagból 20 darab lett /
🍪
Elkészítése: A lisztet a sütőporral, fahéjjal és a sóval összevegyítettem. Margarint a cukorral kikevertem hozzákevertem a tojást és végül a száraz hozzávalókat sima tésztának összegyúrtam . Fél órára hűtőbe pakoltam. Enyhén lisztes gyúrótáblán kinyújtottam a tésztát majd kiszaggattam és sütőpapírral bélelt tepsibe raktam. Gondoltam kipróbálom egy régebben készített keksznél alkalmazott módszert: amikor egy műanyag formát bevizeztem és kakaóporba mártottam úgy nyomtam a kekszbe.(a formát többször nem kell vízbe mártani csak a kakaóba ) Finom lett és örülök hogy sikerült a minta is!
Kellemes falatozást kívánok hozzá !
7 megjegyzés:
Nagyon helyesek lettek. A fahéj mindenhogy finom is.
Nagyon finom kekszet sütöttél, nálunk a férjem a kekszrajongó. Fahéjjal pedig csakis finom lehet. Nagyon ötletesen oldottad meg a rányomott mintát!!! Először azt hittem, hogy ilyen keksznyomó formád van.
Köszi Ani én is nagyon szeretem a fahéj ízét !
Köszönöm Éva gyakran készítek én is kekszet a fahéjat pedig szeretem.
Nem vagyok fehéj rajongó...de pl. pár deka darált diót belekevere sem lehet rossz.
Mari tegyél egy próbát biztos azzal is finom. Sok sikert és váljon egészségedre!
Fahéjas süti csakis finom lehet! Nagyon szépek, mutatósak a kakaós mintával 😍.
Megjegyzés küldése