A következő címkéjű bejegyzések mutatása: névnap. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: névnap. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. szeptember 4., péntek

Kedves Rozáliák, Rozik, Rózsikák és Rózák....

 ... nagyon boldog névnapot kívánok!


Édesanyámat  is ezen a napon köszöntöttem akit már  sajnos 22 éve   csak temetőbe vitt virággal és gondolataimban  tudom köszönteni💓

2018. szeptember 4., kedd

Minden kedves Rozáliát, Rózát , Rozit, Rózsikát..


..sok szeretettel köszöntök ezen a napon!
 Fájó szívvel gondolok Édesanyámra akinek virágot már  csak sírjára tudok vinni !💟


2017. szeptember 17., vasárnap

Gesztenyés szelet

Összevont családi ünneplés  volt a hétvégén most  ünnepeltük utólagosan a lányom névnapját is , erre az alkalomra sütöttem ezt a süteményt.
                                                                               

Hozzávalók:tésztához: 45 dkg liszt. 1 csomag sütőpor, 1 evőkanál kakaópor, 15 dkg kristálycukor, 1 tojássárgája 1 egész tojás, 25 dkg margarin, 1,5 dl tej krémhez:35 dkg gesztenyemassza, 1 csomag vaníliás pudingpor, 10 dkg porcukor, 20 dkg margarin, kevés rumaroma, 3 dl tej, tetejére étcsokoládé és kókuszreszelék.
Elkészítése:A tészta hozzávalóiból tésztát gyúrtam három felé vettem  egyenként kinyújtottam és  sütőpapírral borított tepsi hátán megsütöttem a lapokat. 200 C fokon 10-15'. Krémhez a pudingot tejjel sűrűre főztem hagytam kihűlni. A gesztenyemasszát  kikevertem a cukorral , aromával és a margarinnal végül a kihűlt pudinggal összekevertem. Ezután krémmel megtöltöttem a lapokat a tetejét  gőz fölött olvasztott étcsokoládéval vontam be és mielőtt teljesen megdermedt volna kókuszreszeléket szórtam rá. Nagyon finom!
Ui:Ritkán járok így , mikor a lapokat sütöttem figyelmetlen voltam a kivett tepsit a gáztűzhelyre raktam fel ahol megcsúszott én gyorsan kaptam utána hogy ne essen le belekaptam a forró tésztába tepsibe.Azon kívül hogy összetört kicsit a lap kb.  4 ujjamat égettem meg. Azért megoldottam a tészta problémát középső lapnak tettem mint a legót kiraktam krémmel megtámogattam :-))
Jó étvágyat!

2017. január 2., hétfő

Ábel unokám névnapja !

Ma ünnepli névnapját unokám aki már olyan  nagyfiú lett, a család  karácsonykor felköszöntöttük! Mai napon telefonon "beszélgettünk" megtudtam melyik állat a húsevő és melyik a növényevő?:-))
Sokszor puszilunk és vidám napot kívánunk!
*

2016. december 23., péntek

Vaníliás-gesztenyés szelet/sütés nélkül

Hankka  volt akinél megláttam ezt a finomságot és gondoltam elkészítem névnapomra! Egészen kevés dologban tértem el a megadott recepttől :)
                                                                             


Hozzávalók: alaphoz: 20 dkg háztartási keksz, 25 dkg gesztenyemassza,  2 evőkanál baracklekvár, 1,5 dl tej, teáskanál rumaroma.krém: 1 cs vaníliapuding, 3 dl tej, 12,5 dkg vaj, 12,5 dkg porcukor.tetejére: 1,5 dl habtejszín, fahéj.
Elkészítése: Kekszet összedaraboltam tálba tettem hozzátettem az áttört gesztenyemasszát, lekvárt, rumaromát és a tejet majd összedolgoztam. Sütőpapírral bélelt kb. 20x30 cm  tepsibe belenyomkodtam a masszát egyenletesen és még elkészítettem a krémet hűtőbe pakoltam. Krémhez a tejet a pudinggal felfőztem majd kihűtöttem  és a vaj és porcukor keverékével kikevertem. Ezt a krémet kentem a hűtőből kivett kekszes alapra és visszatettem hűlni. Pár óra pihentetés után felkockáztam és a felvert tejszínhabbal borítottam be amit leheletnyi fahéjjal szórtam meg. Igazán finom édességgel ajándékoztam meg magamat:-))
Megkínálhatlak?

2016. október 21., péntek

Csokikrémes torta ismét...

mert ez a kedvenc! Vőm szülinapjára készült a mai napra    !
                                                                                
Hozzávalók: 3 tojásos piskóta/18 cm formában sütve/, csokikrém: 3 dl tej, 1 cs csokoládé puding, 20 dkg margarin 15 dkg porcukor + 4 dkg étcsokoládé, tetejére 6 dkg étcsokoládé.
Elkészítése: Piskótát megsütöttem mikor már kihűlt kettévágtam és megtöltöttem a csokikrémmel majd külsőleg is bevontam vele hűtőbe tettem.(Csokikrém elkészítése: tejet a pudinggal felfőztem még meleg volt mikor a darabolt csokoládét beletettem addig kevertem még elolvadt a csoki majd hagytam teljesen kihűlni. Kikevertem a porcukrot a margarinnal majd a kihűlt pudinggal összekevertem.) Ezután gőz fölött megolvasztott csokoládéval vontam be és kókuszgolyóval  díszítettem. ( Torta az ünnepeltnek átadta!)
Isten éltessen nagyon sokáig!
                                                                              *
Ma van kisebbik lányom névnapja
                                                                               

Boldog névnapot kívánunk !
-Családi köszöntés  "csipet csapattal" a jövő hét végén!

2016. szeptember 11., vasárnap

Gyümölcsös túrótorta

Márk unokám szülinapjára készült akit most hétvégén köszöntöttünk! Családi ünnepet tartottunk  összevonva Adrienn lányom  utólagos névnapját /09.08/  és unokám előrehozott/09.14./ szülinapját!
                                                                              

Hozzávalók:
/23 cm  átm.formában/
25 dkg tehéntúró
1,5 dl habtejszín
4 evőkanál porcukor
fél citrom reszelt héja
1 cs zselatin fix
gyümölcsök:
tetejére:tortazselé
*
Elkészítése: Általában ezt a piskótát szoktam készíteni csak most nagyobb formában és kakaósra  csináltam amihez 2 evőkanál lisztet helyettesítettem 2 evőkanál kakaóporral. Nem tudom hogy miért de most csak ilyenre sikeredett! Kihűlt piskótát formából kivettem sütőpapírt lehúztam majd formát kimostam és tiszta papírt tettem bele erre tettem a piskótát vissza. Túrót villával összetörtem és a  cukor  és  citrom reszelt héjával kikevertem. tejszínt felvertem habnak mikor még nem volt teljesen kemény a hab akkor tettem hozzá a zselatin fix keveréket és még ezzel is vertem a habot majd óvatosan hozzákevertem a túrós keveréket . Ezt a krémet kentem egyenletesen a piskótára és hűtőbe pakoltam . Gyümölcsöket megmostam lecsepegtettem és feldaraboltam. Túrós krém tetejére pakoltam  és addig még elkészítettem a zselét  amivel beborítottam addig ismét hűtőbe tettem. A zselét a szokásos módon/ ahogy a tájékoztatón van/ elkészítettem és ráöntöttem a gyümölcsökre. Hűtőben tároltam másnapig ekkor késsel körbevágtam és óvatosan a torta karimáját levettem.Nagyon ízlett az ünnepeltünknek ! Lányomnak lúdláb süteményt sütöttem!
                                                                            


2016. szeptember 4., vasárnap

Köszöntök a mai napon minden kedves Rozáliát, Rozát és Rózsikát

 Szeretettel gondolok Édesanyámra  akit ezen a napon köszöntöttem még köztünk volt !
                                                                        

2016. április 2., szombat

Csokis-kókuszos keksz

Legkisebbik manóm Áron névnapja  van ma! A húsvéti ünnepek alatt köszöntöttük most ezt a kis kekszet küldtem neki remélem a "kedvenc" csokik mellett a keksz is elfogy hamar:-))
                                                                               
Hozzávalók: 15 dkg liszt, 5 dkg kókuszreszelék, 12,5 dkg margarin, 3 evőkanál kakaópor, mk. bourbon vaníliás cukor, 1 db tojás, 8 dkg cukor./ ha felnőtteknek készül lehet bele pici rum/
Elkészítése: Liszthez tettem a kókuszreszeléket, kakaóport , kétféle cukrot  elkevertem majd a margarint is és belemorzsoltam. A legvégén tettem bele a tojást és összegyúrtam tésztának ezután folpackba  tettem és fél órára hűtőbe pakoltam. A tésztát vékonyra kinyújtottam és formákat szaggattam belőle amit sütőpapírral bélelt tepsire tettem tetejére kókuszreszeléket szórtam és előmelegített sütőben 180 fokon 12' sütöttem.
Nagyon finom könnyen elkészíthető keksz!
A receptet itt találtam.

2016. január 2., szombat

Ábel unokám névnapja !

Ma van a kis cserfes unokám  névnapja  akit a karácsonyi összevont családi ünnepek alkalmával  köszöntöttünk fel! Kis manóm sokszor puszilunk!
                                                                     
Nyári fotó bölcsi udvarán

Nagyiéknál "parkoló" kedvenc autók

Boldog névnapot kívánok minden Ábelnek !                                                                 


2015. október 21., szerda

Családunk két ünnepeltjének....


ma van hivatalosan a köszöntése: kisebbik lányomnak  a névnapja  Orsolya ,
                                                                         
                                                              Vőmnek pedig  születésnapja !
                                                                               
Hétvégén előrehozott  családi köszöntés volt !
 Minden kedves látogatómnak aki szintén a mai napon ünnepli névnapját , esetleg születésnapját kívánok minden jót és szépet!                                                                                   

2015. április 25., szombat

Márk unokám névnapjára !

Ma van elsőszülött unokám névnapja, mondhatnám úgy is a legnagyobb unokám:)
                          Nagyon boldog névnapot kívánunk sokszor puszilunk!
Érezd jól  magad  kedvenc játékaiddal  és kis tesóval játszatok sokat a mai napon is !
                                     
          
Ahogy nő az unokám úgy változik az ízlése a kedvenc játékok tekintetében!  Volt Thomas  imádat, majd jött a Dinó korszak, most a különböző  kirakós és összeszerelhetős játékok és természetesen a roller!                                                                                      

   

2015. április 2., csütörtök

Névnap a családban ! + Sütés nélküli desszert

Legkisebbik manómnak ma van a névnapja ! Mi nagyszülők már egy héttel ezelőtt felköszöntöttük, most a napján is  sok-sok puszit küldünk!
                                                                             

                                                          *********************
Hirtelen ötlet volt hogy ezeket a nyuszkókat  és barikát elkészítettem aminek a receptjét megtaláljátok itt ! Most csupán a kinyújtás után kiszaggattam és  kókuszreszelékkel szórtam meg !
( 7 nyuszi és 7 bari lett ebből az adagból)
                                                                             
Sütés nélküli desszert

2015. január 2., péntek

Unokánk névnapjára !

Ma van Ábel  unokánk névnapja ! A karácsonyi ünnepek alatt összevont  ünneplést rendeztünk nagyszülők névnapja, lányom születésnapja és unokánk névnapja!  Mivel új fotót az unokákról  még  eddig nem sikerült készítenem így a nagyiéknál gyűjtött  kedvenc játékát fotóztam le!
                                                                                 


2014. október 21., kedd

Orsolya napjára !

Ez a nap családunkban kettős ünnep.Kisebbik lányom névnapja !  Nagyobbik lányom férjének születésnapja! Születésnaposunkat már egy héttel ezelőtt felköszöntöttük!Boldog születésnapot kívánunk  sok szeretettel!
Orsolyánk holnap érkezik családjával ! Boldog névnapot kívánunk  sok szeretettel!
                                                                         
Az elkövetkezendő napokban többször fogom ezt a mondatot hallani:"Nagyi figyelj csak, nagyi gyere ...." 

 Kívánok minden kedves  látogatómnak kellemes  és nyugodt  pihenést  a  hét többi napjára !! 
 
                                                 

2014. szeptember 8., hétfő

Adrienn névnapra !

Ma van  nagyobbik  lányom névnapja !
                                                                     

                                                                  
 KÍVÁNUNK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT SOK SZERETETTEL!
(Családi köszöntés egy héttel később lesz, összevonva  nagyfiú unokám szülinapjával !)
                                                                        ****
Köszöntök ezen a napon szeretettel  minden kedves Adrienn nevű kedves olvasómat  is !
                                                                                 
 

2014. szeptember 4., csütörtök

Minden kedves Rozáliát, Rózát, Rozit, Rózsikát ...

sok szeretettel köszöntök ezen a napon! Édesanyámra emlékezem akinek már 16  éve sírjára tudom csak tenni  köszöntésként    kedvenc virágát!
                                                                          
                                                                          

2014. április 25., péntek

Unokám névnapja !

Márk unokámnak ma van a névnapja! Húsvét napján mikor itthon voltak akkor köszöntöttük  fel. Nagy kedvence most  a  citromos édesség ezért  elkészítettem a  duplán citromos  süteményt annyi változtatással hogy mivel a marcipánt is szereti pár figurát tettem rá!
MÁRKÓ  MANÓM NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK  SOKSZOR PUSZILUNK!
                                                                                                                                                        

2014. április 12., szombat

Családunk ünnepeltjének !

Nagyobbik lányom férjének ma van névnapja, kedvenc süteményét készítettem  el!  Nagyon szereti ezért gondoltam hogy ne "aprózza el" inkább két nagyot is sütöttem!
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK SOK SZERETETTEL !
                                                                                 
A sütemény/non pluss ultra/ receptjét megtaláljátok blogomban >>>>>