2026. május 7., csütörtök

Lekváros bukta

 Régi kedvenc  amiből  pár változatot eddig is sütöttem már de mikor  ezt megláttam és a receptjét elolvastam nagyon megtetszett. Fél adagból  teszteltem amiből 6 darab lett ezt írom le:


Hozzávalók: 25 dkg liszt, 1 dl tej, 1 dkg friss élesztő, csipet só, 5 dkg  puha margarin, 1 tojássárgájának a fele, 1,5 evőkanál cukor, 1 kisebb krumpli, + szilvalekvár és porcukor.

🌷

Elkészítése: Langyos tejbe tettem a tojássárgáját  belemorzsoltam az élesztőt elkevertem . Ezután tettem bele a  lisztet ,cukrot  és a sót elkezdtem dagasztani. Az előzőleg puhára főzött és összetőrt krumplit   dagasztás közben tettem bele  a puha margarinnal együtt.  A készre dagasztott tésztát  kevés olajjal kikent tálba tettem letakartam és 3/4 órát pihentettem.  Megkelt tésztát lisztezett deszkára borítottam kezemmel szétlapogattam és 6 felé vágtam. Ezeket  a darabokat egyenként gömbölyítettem és 10'  pihentettem.  Ezután ismét  egyenként  a tészta darabokat kezemmel ellapogattam  négyszögletesre majd a közepébe lekvárt tettem két szélesebb felénél kicsit behajtottam majd felgöngyöltem sütőpapírral bélelt tepsibe raktam ahol olvasztott margarinnal lekentem és 15' pihenés  után előmelegített sütőben 200 C fokon 30' sütöttem. Mikor kivettem a sütőből ismét lekentem olvasztott margarinnal. Később porcukorral szórtam meg. Nagyon finom puha lett!

Jó étvágyat kívánok !

8 megjegyzés:

KonyhaMalacka írta...

Nagyon szépek a buktáid, szinte érzem az illatukat ☺️

Gizi írta...

Nagyon guszta bukták, váljék egészségedre! Én is többféle recept szerint sütöttem már buktát, de krumplis tésztával még nem.....

aranyos fodorka írta...

Nekem is megtetszett, ki fogom a jövő héten próbálni...Köszönet az ötletért.

Katalin írta...

Nagyon szépek lettek a buktáid, finomat sütöttél!
Én is sütöttem már buktafélét főtt krumplival, nálam szilvaleváros köttes néven szerepelnek 😄. Hasonlóak lehetnek.

Éva írta...

Kedves Ria köszönöm!

Éva írta...

Kedves Éva nagyon szépen köszönöm ! Nagyon jó bele a krumpli.

Éva írta...

Kedves Mari sok sikert és váljon egészségedre!

Éva írta...

Kedves Kati köszönöm ! Akkor tudod hogy mennyire finom de majd megnézem a receptedet .