2026. május 14., csütörtök

Tejfölös-krumplis lencseleves

Hűtőszekrény takarítása közben  kezembe került  az év elején  vett lencse  ami  felhasználásra soknak tűnt ezért mélyhűtőbe tettem egy részét. Akkor jutott eszembe hogy Katalin  levesét  már régóta tervezem  elkészíteni .  Az előző napról megmaradt túrógombóc mellé  most  nagyon jó lesz. Egészen kicsit változtattam rajta kolbászt nem tettem bele  és ... 

Hozzávalók: Mennyiséget nem írok csak a hozzávalókat: lencse, krumpli, vegyes zöldség/ sárga és fehér répa/, zellerzöldje, petrezselyem, vöröshagyma, fokhagyma, fűszerek: piros paprika, őrölt bors,  babérlevél,   habaráshoz: liszt és tejföl

🌺

Elkészítése: Kevés zsiradékon megdinszteltem az apróra vágott  vöröshagymát  és a feldarabolt zöldséget, ezután paprikával borssal sóval ízesítettem  lencsét és a  felkockázott krumplit hozzátettem és  felöntöttem  vízzel.  Beletettem a babérlevelet, zellerzöldjét  petrezselymet  fokhagymát és hagytam főni.  Mikor már főtt  akkor én egy leveskockát morzsoltam bele .  A tejfölt a liszttel elkevertem és a  levesbe öntöttem ezzel készre főztem. Nagyon  ízlett rég volt hogy én  kétszer szedtem  a levesből de most ez történt!

Jó étvágyat kívánok !

6 megjegyzés:

Katalin írta...

Nagyon örülök Éva, hogy megfőzted, és hogy ennyire ízlett, hogy kétszer kellett szedned belőle 😁😋!
Egyszetű, de finom étel!

Éva írta...

Nagyon örülök én is hogy elkészítettem köszi a receptet !

Gizi írta...

Nagyon finom levest főztél, váljék egészségedre! Szeretem az egyszerű leveseket, és éppen nekem is van még év elejéről lencse a hűtőbe.....

Éva írta...

Köszönöm szépen Éva ! Szeretem én is a leveseket általában egyszerűeket szoktam én is készíteni. Nem tudom hogy miért de most ez nekem nagyon jólesett !

aranyos fodorka írta...

Én elhiszem, hogy ez is jó....de én szívesebben eszem kolbászkarikákkal a lencselevesemet 😊....bár hát egyszer mindent ki lehet próbálni.

Éva írta...

Köszi Mari, erre gondoltam hogy hiányolod majd a kolbászt belőle nekem nem hiányzott!